Airbnb se v posledních letech stalo významným fenoménem na trhu pronájmů bytů, domů, či jejich částí. S pronájmem přes Airbnb se však pojí celá řada povinností, o nichž pronajímatelé často ani nevědí. Státní orgány přitom v poslední době výrazně zpřísnily dohled nad jejich dodržováním a za jejich porušování ukládají vysoké pokuty.

Ať již pronajímáte jen jeden pokoj ve svém bytě jako drobný přivýdělek, či pronajímáte desítky bytů jako své podnikání, nepodceňujte přípravu a obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme vyhovět všem veřejnoprávním požadavkům tak, abyste se nemuseli bát astronomických pokut.

Pokud chcete přes Airbnb pronajímat byty, které sami máte od někoho pronajaté, pomůžeme vám nastavit podmínky nájemní smlouvy tak, aby vám ze strany pronajímatele nehrozila žádná rizika.

Stejně tak vám můžeme pomoci s vypracováním smluv s úklidovými společnostmi a dalšími outsourcovanými poskytovateli služeb. Dobrá smlouva ušetří spoustu času i peněz v případném budoucím sporu, není proto radno je podceňovat a brát je za pouhou formalitu.

 

S čím Vám pomůžeme:

•    Dodržování všech zákonných povinností a předcházení pokutám

•    Smlouvy s pronajímateli

•    Smlouvy s poskytovateli služeb

•    Zastupování ve sporech

 

Pomůžeme vám poskytovat ubytovací služby v souladu s národním i mezinárodním právem a vyhnout se tak zbytečným sankcím a komplikacím. Díky nám se budete moct místo papírování plně věnovat svým hostům.

Judikatura k tématu

Zátah proti Airbnb, aneb jak se bránit, když na Vás kleknou

1. Úvod Z veřejně dostupných zdrojů vyplývá, že jen v Praze pronajímá nemovitosti prostřednictvím platformy Airbnb skoro 20 tisíc lidí....

Evropská komise požaduje po Airbnb změny podmínek

1. Úvod Evropská komise dospěla k závěru, že Airbnb porušuje směrnice o nekalých obchodních podmínkách, směrnice o nepřiměřených smluvních podmínkách a...

    Máte dotazy na naše služby?

    Ozvěte se nám ještě dnes

    +420 273 134 333