Specializace

Privátní

icon-nemovistost

Nemovitosti

V případě nemovitostí je vždy na místě opatrnost. Odborná rada je nutností, pokud nechcete v budoucnu řešit problém, který bude mnohonásobně dražší.

Zobrazit Více
financovani

Půjčky a úvěry

Půjčky, úvěry a hypotéky jsou běžnou každodenní součástí našeho života. Je s nimi však vždy spojeno riziko jejich nesplacení, případně celá řada vedlejších ujednání, která vám mohou velmi znepříjemnit život.

Zobrazit Více
zamestnani

Zaměstnání

V zaměstnání zaměstnanec tráví většinu svého času a měl by proto věnovat zvýšenou pozornost pracovní smlouvě. Dobrá smlouva je základem vyváženého a spokojeného pracovního vztahu, a s tím spojeným výkonem zaměstnání.

Zobrazit Více
dopravni-nehody

Dopravní nehody, náhrada škody

Dopravní nehoda může potkat každého. Už samotná nehoda je velice nepříjemná a stresující záležitost, o to horší je pak dohadování s viníkem či pojišťovnami o proplacení škod, ať již na majetku, či na zdraví.

Zobrazit Více
spolkove-pravo

Spolkové právo

Ať už chcete založit sportovní kroužek nebo klub na ochranu přírody, měli byste vědět, že nejvhodnějším uskupením pro tyto účely je spolek.

Zobrazit Více
rbnblogo-min

Airbnb

Airbnb se v posledních letech stalo významným fenoménem na trhu pronájmů bytů, domů, či jejich částí. S pronájmem přes Airbnb se však pojí celá řada povinností, o nichž pronajímatelé často ani nevědí.

Zobrazit Více
sporna-agenda-min

Sporná agenda / litigace

Někdy se soudnímu sporu vyhnout nedá a v takové situaci je potřeba najít někoho, kdo dobře poradí, ochrání vaše zájmy a na koho se můžete stoprocentně spolehnout.

Zobrazit Více
prestupky-min

Přestupky

Občas se člověku stane, že se dostane do problému se zákonem, ať už vědomě, nebo nevědomě.

Zobrazit Více
sverenske-fondy

Svěřenské fondy

Svěřenský fond je u nás relativně nový institut, který se v poslední době dostává do povědomí širší veřejnosti.

Zobrazit Více
nahrada-skody

Náhrada škody a újmy na zdraví

Způsobil vám někdo úraz, nebo dokonce smrt vašemu blízkému? Stal se vám úraz, lékař zanedbal péči, či se vám stalo něco jiného? Máte uzavřeno životní nebo úrazové pojištění, ale nemůžete se domoci svých nároků?

Zobrazit Více
dedicke-pravo

Dědické právo

Řešení pozůstalosti se může stát poměrně komplikovanou záležitostí, obzvlášť v případech, kdy je dědiců více. Díky našim zkušenostem vám však pomůžeme projít celým procesem co nejsnadněji.

Zobrazit Více
prestupky

Ochrana osobnosti

V současné společnosti jsou velkým fenoménem sociální sítě, které s sebou ovšem přináší nová rizika. Jedním z těchto rizik je i možnost svévolného šíření účelových difamačních zpráv.

Zobrazit Více

Korporátní

eds

Odpovědnost orgánů právnické osoby

Členové statutárního orgánu (jednatelé, členové představenstva) mají povinnost jednat s péčí řádného hospodáře. V praxi se však často stává, že statutární orgán tuto povinnost poruší a způsobí tak škodu společnosti, a tím pádem i společníkům.

Zobrazit Více
zamestnani

Zaměstnanecké právo

Být zaměstnavatelem znamená být schopen orientovat se v celé řadě právních předpisů - od zákoníku práce, přes zákon o zaměstnanosti až po předpisy o zákazu diskriminace.

Zobrazit Více
gg

Právo duševního vlastnictví a právo autorské

Vytvořili jste něco nového a originálního? Pak nezapomeňte na právní ochranu svého díla, aby z něj jiní neměli nezasloužený užitek.

Zobrazit Více
financovani

Veřejné zakázky

Naše advokátní kancelář má hlubokou expertízu v oblasti veřejných zakázek a poskytuje komplexní právní servis v této oblasti jak uchazečům, tak zadavatelům veřejných zakázek.

Zobrazit Více
obchod2

Právo obchodních korporací

Máme bohaté zkušenosti v oblasti korporátního práva - mezi naše klienty patří hned několik předních mezinárodních koncernů, kterým poskytujeme kvalitní a spolehlivé právní služby.

Zobrazit Více
nahrada-skody

Stavebnictví

Komerční a občanská výstavba je další z řady našich specializací. Stavebnictví máme pokryté od výstavby rodinných domů přes průmyslovou výstavbu až po velké developerské projekty. Nejsou nám cizí ani stavby zcela specifické.

Zobrazit Více
copyright kopie

Mediální pávo

Pprávní poradenství týkající se regulace médií a to v oblasti nejen tiskového práva a rozhlasového a televizního vysílání, ale i na nová média související s technickým pokrokem, globalizací a nárůstem informační kanálů přes internet.

Zobrazit Více
obchod

Obchodní spory: soudní a arbitrážní řízení

V obchodě se nelze vyhnout sporu s dodavateli, zákazníkem, či konkurencí. Naše advokátní kancelář velmi často zastupuje korporátní klienty nejen před obecnými soudy, ale rovněž v rozhodčích, mediačních, správních a jiných řízeních.

Zobrazit Více
icon-nemovistost

Evropské právo

V podnikání se člověk v mezinárodním obchodě bez znalostí práva Evropské unie neobejde. Nejde jen o dotace a DPH, to jsou jednoduché věci, ale chci-li založit joint-venture, vyvážet do EU vlastní výrobky, nebo provést v zahraničí akvizici,...

Zobrazit Více
prestupky

Ochrana osobnosti

V současné společnosti jsou velkým fenoménem sociální sítě, které s sebou ovšem přináší nová rizika. Jedním z těchto rizik je i možnost svévolného šíření účelových difamačních zpráv.

Zobrazit Více
spolkove-pravo

Dostupné družstevní bydlení

Zájem o družstevní bydlení, jakožto dostupnější alternativu k bydlení vlastnickému, pozvolna roste. Projekt dostupného družstevního bydlení spojuje obce se soukromým sektorem s cílem řešit krizi bydlení.

Zobrazit Více

Aktuality

Vysoké riziko rezervačních smluv

NS ČR rozhodl, že většina realitních zprostředkovatelů musí v případě nerealizovaného obchodu vrátit rezervační poplatky zájemcům V druhé polovině minulého roku vydal...

Ruská ruleta zastupitelů? Vyhlášky omezující hazard nečekaně narážejí na ÚOHS, v sázce jsou miliony z obecních rozpočtů

Při regulaci hazardu se musejí mít zastupitelé obcí a statutárních měst na pozoru. Jak se nedávno ukázalo nejen v hlavním...

KOMENTÁŘ: Budou nepoctiví podnikatelé dál okrádat lidi? Nový zákon nepomůže

iDNES.cz  [online]. Dostupné z: https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/hromadne-zaloby-navrh-zakona.A230418_095206_viteze_frp

    Máte dotazy na naše služby?

    Ozvěte se nám ještě dnes

    +420 273 134 333